środa, 29 stycznia 2014

Zabawy w wojnę

Czy zastanawialiście się kiedyś (pytanie do rodziców), jak ogromny wpływ na dziecko, mają wasze poglądy? Otóż odpowiadam - wasze poglądy są poglądami waszego dziecka. Nawet jeśli jest jeszcze zbyt małe, by zdawać sobie z tego sprawę.

Mój M jest patriotą. Należy do pewnego stowarzyszenia patriotycznego, nosi na kurtce naszywkę w barwach flagi Polski itp.  Kiedy raz na ruski rok mamy gości, a dzieci są u babci (właściwie to jedno dziecko, bo Mała J jeszcze w życiu nie nocowała u babci, więc impreza w domu była jakiś rok temu!!! ), poziom alkoholu we krwi przekroczy pewien próg - M włącza pieśni patriotyczne, biegnie po szablę ułańską, wiszącą na ścianie i (o zgrozo! ) śpiewa... Goście na początku się cieszą, po dłuższej chwili już nie... Nie komentuję tego, bo M zna moje zdanie i wie, że to nie jest muzyka na spotkanie towarzyskie.
W każdym razie, pierwszą piosenką, jaką nauczyła się śpiewać jeszcze ledwie mówiąca wtedy - Duża J - była " Szara Piechota". W ustach 2 latki brzmiała rozkosznie, ale uznałam, że wypadałoby, żeby znała coś bardziej dziecięcego, jak " Wlazł kotek na płotek" czy "Krasnoludki"...
Któregoś dnia bawiłam się z Dużą J lalkami. Ona była kobietą, ja mężczyzną. Ktoś nas gonił, uciekaliśmy po lasach, wspinaliśmy się po niewidzialnej drabinie do domu na skałach - wróg za nami. Wtedy Duża J, wczuwając się w rolę, krzyczy:
- Co tak stoisz, idź do niego i walcz!
No tak, w końcu jestem mężczyzną...
- Co tak wolno?! (nadal Duża J) Zabij go, przecież to Niemiec pluje nam w twarz!
???????????????????????????WTF??????????????????????

Może powinnam w niej to pielęgnować, ale wolę jednak bawić się z nią w domek dla lalek czy picie herbatki, a zabawy w wojnę i mordowanie Niemców i Rusków - zostawię chłopakom.

5 komentarzy:

 1. rozkosznie ; ) córeczka tatusia, M nie wyprze się jej choćby chciał ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. A dlaczego miałby chcieć to robić? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie pytaj dlaczego, oby nie chciał ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe :) dobra akcja! ja patriotycznych piosenek w domu nie słyszę :) króluje "ogórek" i "krasnoludki" :) ale muszę uważać na to co mówię, gdyż moje dzieci zaskakują mnie nie raz swoją rezolutnością i bystrością... moja młodsza 4 latka wykazuje cechy małej mądrali... :P ostatnio narozrabiał kot... więc zdenerwowana uświadomiłam wszystkim:
  - ten kot jest nienormalny!!!!
  - to po co go przyniosłaś do domu mamo?! - usłyszałam od młodszej córki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. My pieśni nie spiewamy a Małgorzata na baczność " Przybyli ułani" śpiewa - pewnie po wujku :)

  OdpowiedzUsuń

Fajnie że mnie odwiedziłaś/eś. Mam nadzieję, że spędziłaś/eś tu miło czas. Możesz podzielić się swoimi wrażeniami w komentarzach, możesz też zachować opinię wyłącznie dla siebie. Oczywiście komentarze obraźliwe zostaną usunięte z wiadomych przyczyn. Dzięki :)